Перший у світі музей піци

Усім відомо, що саме Італія є батьківщиною піци і саме тут з’явилася перша піца із доставкою. Тому було б логічно, як би перший музей піци з’явився в Італії, але у нашому світі не все підвладне законам логіки.

Дійсно, в італійському місті Ерколано, що знаходиться недалеко від Неаполя, у 2016 році був відкритий музей історії піци. Він знаходиться в стайні старовинного замку. Архівні документи та фотографії, давні рецепти, а також відгуки знаменитостей і рекомендації кращих шеф-кухарів — все це можна побачити в цьому цікавому місці.

Але перший музей піци був відкритий ще у 2012 році за тисячі кілометрів від Італії — в американському місті Філадельфія. Його створив Браян Дваєр (Brian Dwyer), який потрапив до Книги рекордів Гіннесса як людина, що володіє найбільшою колекцією предметів, пов’язаних з піцою.

ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ?

Американець почав збирати свою колекцію багато років тому, ще під час навчання в коледжі. Це були найрізноманітніші предмети: вінілові диски з піснями про піцу, комікси, книги, магніти, пазли.

Коли в колекції вже налічувалося більше сотні предметів, Браян вирішив подати заявку до книги рекордів Гіннеса. Це рішення принесло хлопцю популярність, адже про нього заговорили на телебаченні та в інтернеті.

Після такого успіху Браян подумав: “А чому б не відкрити музей піци?”. І швидко взявся за його створення. Вже через деякий час сотні експонатів переїхали з полиць кімнати Браяна до музею.

ЧОМУ ВАРТО ВІДВІДАТИ МУЗЕЙ “PIZZA BRAIN”?

Зараз в музеї знаходиться вже понад 500 найрізноманітніших експонатів, пов’язаних з піцою: книги, комікси, пазли, магніти, одяг з принтами піци, іграшки, сувеніри, предмети побуту в формі піци, картинки, плакати, постери, інсталяції з піцою та багато чого іншого.

До речі, в Pizza Brain Museum можна не тільки подивитися на експонати, а і придбати щось напам’ять у сувенірній крамниці. А якщо під час відвідин музею у вас розіграється апетит — тут можна відразу поласувати смачною піцою. Звичайно, не в самому музеї, а у піцерії, що знаходиться поруч. До речі, власником закладу є також Браян Дваєр.

Крім того, Pizza Brain Museum — це не просто музей-ресторан, але ще і місце, де збираються цікаві люди для обговорення творчих проектів. Дизайн музею, ідеї щодо його оформлення та їх втілення — результат взаємодії багатьох творчих людей, які люблять піцу.

Тому якщо під час відвідин музею у вас з’являться ідеї, як поліпшити або доповнити інтер’єр — обов’язково скажіть про них організаторам. Не виключено, що найближчим часом ваші пропозиції будуть втілені в життя.

“НЬЮ-ЙОРКУ НЕ ПОТРІБЕН ПОДІБНИЙ ЗАКЛАД, А ФІЛАДЕЛЬФІЇ ПОТРІБЕН”

Річ у тім, що Браян родом з Нью-Йорку і логічно було б відкрити музей і піцерію саме там, а не перевозити стільки експонатів в інше місто. Але хлопець має свою думку з цього приводу, про що він і сказав під час інтерв’ю.

Цікаво, що у 2018 році в Нью-Йорку все ж створили музей піци. Його засновником став Карім Рама. Тут на відвідувачів чекають смішні фотозони, кімната з величезними сталактитами з моцарели та гітара в формі шматка піци.

Тож, тепер ви в курсі, де можна побачити цікаві експонати, пов’язані з піцою. Звичайно, дивитися — це добре, але скуштувати піцу — ще краще. Тому залишається одне питання: де найкраща піца у Полтаві? На щастя, ми знаємо відповідь — в KAIFUI sushi&pizza. Тож замовляй найкращу піцу Полтави та кайфуй!

You may also like...